Soru cevab formu

7 yorum:

 1. Mehmet bey,
  Kırgızistan Türklerin yapabileceği diğer iş kollarından ve ülke genel dengesinden biraz bahsedebilirmisiniz.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Ismail bey turklerin kirgizistanda şu üc sektorde daha cok varlar yekstil giyim insaat restaurant benim esim kırgız biz tekstilde bayan icgiyimdeyiz bu sektorde size toptancılık oneririm kırgızda turkler daha rahat hareket ediyorlar polis baskısı yok her seyi kanuna uygun yaptınmı sılıntı yok.

  YanıtlaSil
 3. Mehmet bey,yorumlar için teşekkürler, sormaya ediyorum.
  Kırgızistanda bir senelik vize ve Çalışma izni ne kadardır
  alışveriş merkezlerinde veya şehirde dükkan kiraları ne kadardır.
  ev kiraları ne kadardır.
  Türkiyeden Kırgızistana mal getirilir ise hangi prosedür izlenmelidir, kargo fiatları ne kadar ve güvenilir bir kargo ismi verebilirmisiniz.
  Kırgız halkının Türklere bakış açısı pazarda ortalama kar marjı iyimidir.
  en az ne kadar bir yatırım gerekir.

  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba Ismail bey.kirgizlarin turklere bakislari normal diyebilirim.her milette oldugu gibi iyide var kotu kisilerde var.ama benim gene gozlemim turklere dusmanlik yok hatta sempati duyuyorlar diyebilirim kirgizistan Biskekde 1 odali banyosu tuvaleti icinde 200 250 dolar civarinda calisma izni firma uzerine oluyor ama suanda tam olarak birsey soyliyemem kazakistanda 700 dolar civarina maloldugunu biliyorum.kirgizistandada tahminim o civardadir suanda kirgizistana ucakile kg 5 dolar civarinda tir ile 2,5 dolar civarinda.kar marji tekstilde parekende satanlar yuzdeyuz kazaniyorlar. toptancilari bilmiyorum.merkezde dukkan kiralarini bilmiyorum ama daha sonraki yazimda yazarim size iyi calismalar.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba ismail bey Turkiyedenkırgıza mal getirmek icin kırgızda bircok kargo firmaları var tır ilede ucak ilede kargonuzu getirebilirsiniz biskek kargo iyibir kargo oldjnu duydum ama istanbullu bir arkadadda bu kargo isini yapıyor toptancılık icin 5enaz 50 ile 100 bin dolar olması gerekir.

  YanıtlaSil
 6. Pazara ilk kez girecekler için ciddi bir rakam. öncelikle küçük bir işletme ile pazarın nabzını ölçmek gerekir diye düşünüyorum. sonrası yatırımlar artırmak daha doğru bir karar olucak gibi görünğyor.
  İlk kez gelecekler, Türkiye ile kapıda alınan vize ile 90 günmü kalınıyordu. Kırgızistanda.

  YanıtlaSil
 7. Evet kucvuk sermaye ilede baslanır daha sonra sermayeyi artırabilirsiniz.yorumunuza katılıyorum.kırgızistana ilk girisde 3 aylık vize veriliyor firma uzerinden 1 yıllıkda alınıyor birde kırgızistana girdikden sonra ilk 5 gun icinde ikametini bildirmek gerekiyor (Registira)yani oturdugun yerin sahibinden bir kagit alib nufus dairesine kayıt yaptırmak gerekiyor.

  YanıtlaSil